Najlepszy regulator temperatury - który wybrać?
Trzeba przyznać, ze inwestycja związana z centralnym ogrzewaniem to spory wydatek. Mamy wiele typów urządzeń grzewczych i rodzajów paliwa. Wybór błędnego rozwiązania może okazać się kosztowny w eksploatacji. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak wybrać najlepszy regulator temperatury. Przeczytaj go koniecznie!
Specjalne urządzenia sterujące to duża oszczędność!
Zacznijmy od tego, że sporą oszczędnością w okresie eksploatacji wielu urządzeń grzewczych może okazać się zastosowanie specjalnych urządzeń sterujących – pozwalają one na dostosowanie mocy urządzenia grzewczego do zmiennych strat i zysków ciepła w pomieszczeniach. Ponadto zastosowanie regulatora temperatury zapewni nie tylko sporą oszczędność, ale przede wszystkim pozwoli utrzymać komfort cieplny w ogrzewanych pomieszczeniach, dostosowując pracę kotła do trybu życia i preferencji mieszkańców. Pamiętaj, że możesz kupić regulatory temperatury i sterowniki do pieca, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze!
Który regulator temperatury wybrać?
No cóż, regulatory rzadko stanowią standardowe wyposażenie kotła, ale na rynku mamy jednak sporą ofertę tych urządzeń.
Ale nie wszystkie kotły będą współpracowały ze wszystkimi urządzeniami. Dlatego niezmiernie ważne jest sprawdzenie danej konfiguracji przed zakupem. Do tego warto kierować się informacjami podawanymi przez producentów sterowników. Natomiast w przypadku wątpliwości przy konkretnym modelu, potwierdźmy informację u dostawcy kotła bądź sterownika.
Prostota działania
Pamiętajmy o tym, że zaawansowana technologia spełniająca nasze oczekiwania nie musi opierać się na skomplikowanej komunikacji sterownika z urządzeniem grzewczym. Niestety, ale im bardziej złożone urządzenie, tym większe istnieje prawdopodobieństwo awarii. Dlatego najpopularniejsze regulatory temperatury opierają się na prostej informacji przekazywanej urządzeniu grzewczemu: załącz i wyłącz. To właśnie takie działanie spełnia oczekiwania większości użytkowników. Poza tym na rynku dostępne są również bardziej skomplikowane formy komunikacji, które pozwalają np. na regulację temperatury wewnątrz kotła. Jednak przed ostateczną decyzją warto zastanowić się, czy faktycznie z takiej funkcjonalności chcemy/będziemy korzystać.
Dostosowanie do potrzeb
Dostępne są rozwiązania programowalne i nieprogramowalne. Jednak, aby stosowane rozwiązanie było w pełni dostosowane do naszych potrzeb warto zainwestować w wersję programowalną. Zwykle ustawienia fabryczne spełniają wymagania większości Użytkowników. Chociaż odczucie komfortu, a w szczególności temperatury często jest mocno subiektywne.